O projektu

Myšlenka tohoto projektu vznikla v průběhu roku 2020, kdy Česká republika začínala svůj boj s jednou z největších krizí ve své moderní historii. Věděli jsme, že ani po pandemii nebude české zdravotnictví z nejhoršího venku. Naopak, závažné strukturální problémy, se kterými se potýkalo již před pandemií, se mohou dokonce i zhoršit. Jako mnohé jiné krize, pandemie však přinesla příležitosti k reflexi, zamyšlení a snad i větší ochotu věci zlepšit.

Náš přístup

Na začátku roku 2021 jsme zahájili naši práci na tomto nezávislém pro bono projektu na téma České zdravotnictví po koronaviru, do kterého jsme zapojili v rozhovorech více než 25 expertů z různých oblastí českého zdravotnictví. Tyto rozhovory jsme doplnili analýzou odborné literatury a relevantních dat.

Náš cíl

Naším cílem je představit hlavní výzvy a klíčové priority pro české zdravotnictví po koronaviru. Více informací zde a v jednotlivých článcích.

Připojte se k nám!

Pokud byste se rádi podíleli na tvorbě analýz či publikaci komentářů a doporučení, ozvěte se nám prosím na zdravotnictvi(zavinac)efektivnistat.cz. Rádi s Vámi probereme konkrétní detaily osobně.

Pokud máte zájem dostávat informace o budoucích publikacích či příležitostech, dejte nám na sebe kontakt!